Lituania – România 1-2. Naționala antrenată de Mircea Lucescu are patru victorii din patru meciuri, în Liga Națiunilor

România este pe primul loc în grupă, după patru meciuri.
sursa foto: Facebook/ Echipa națională de fotbal a României

România a învins cu scorul de 2-1 Lituania, în deplasare, iar după patru etape, echipa antrenată de Mircea Lucescu are un punctaj maxim, 12 puncte.

Răzvan Marin și Denis Drăguș au înscris pentru România, în timp ce pentru Lituania a marcat Armandas Kucys. Lituania a deschis scorul în minutul 7, din penalty, însă România a egalat prin Răzvan Marin, în minutul 18, tot din penalty. Denis Drăguș a înscris golul victoriei pentru România, în minutul 65.

România este pe primul loc în grupa C2, cu 12 puncte. Kosovo este pe locul al doilea, cu 9 puncte. În următorul meci, România va întâlni Kosovo, pe teren propriu, pe 15 noiembrie. În meciul tur, echipa antrenată de Mircea Lucescu a învins cu scorul de 3-0 Kosovo, la Pristina.